تبليغات X
دانلود فایل بزرگ ترین مرد های اقتصادی

دانلود فایل بزرگ ترین مرد های اقتصادی

 

اقتصاد . استیو جابز.دونالد ترامپ

دانلود فایل بزرگ ترین مرد های اقتصادی

اقتصاد استیو جابز دونالد ترامپ

دسته بندی مدیریت
فرمت فایل doc
حجم فایل 136 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 128


Akio Morita

بنیانگذار sony


Barry Diller

نابغه رسانهها


Carlos Ghosn

مدیر کمپانی نیسان ژاپن و رنوی فرانسه


Charles Wang - مدیر كمپانی Computcharles wang


Donald Trump

سلطان آسمانخراشها


Ernesto Bertarelli - مرد سال كشورسویس

George Eastman بنیانگذار Kodak


Jeff Bezos

بنیانگذار Amazon


Kirk kerkorian

پدر هتل داران جهان

 

Li ka –Shing

بزرگترین و ثروتمندترین کار آفرین چین و هنگ کنگ


Lorenzo Zombrano

سومین تولیدكننده سیمان در جهان


Martha Stewart

سلطان خانهداری جهان


Michael Bloomberg

شهردار میلیاردر

 

Robert Kuok

سلطان شكر


Steve Jobs

كارآفرین بزرگ صنعت كامپیوتر

Ted Turner

خالق CNN


Timothy Berners lee

خالق www


استیون كین، استیوارت رزمن، جان فرس

سایت بازی www.gamesville.com


كارآفرینان موفق ایرانی در زمینه تكنولوژی (صنایع) و خدمات

خلاصه زندگی و داستان موفقیت

آقای اخوان [ انواع بستنی،شیر، كره، پنیر، عسل و ... ]

محصولات/خدمات: انواع بستنی،شیر، كره، پنیر، عسل و...

موضوع كارآفرینی: انواع بستنی،شیر، كره، پنیر، عسل و ...

شركت:تولیدی پاك


خلاصه زندگی و داستان موفقیت

آقای اشراقی [ نوآوری و تجهیزات پزشكی ]

محصولات/خدمات: صندلی ماساژور

شركت(تولیدی/خدماتی): شركت آبرون

موضوع كارآفرینی: نوآوری و تجهیزات پزشكی

 

آمانسیو اورتگا

كفش و لباس “ZARA”

 

برنارد آرنو

ثروتمندترین مرد فرانسوی


پل گالوین

تولید تلویزیون، گرامافون و رادیو


پی یر امیدیار

سرگذشت سایت eBay


تاد ماگرن

سایت فروش ابزار


تام و اتسون

كمك به گسترش آی بی ام

 

جك ولش

مدیر قدرتمند جنرال الكتریك


جیمز كیمزی

شركت AOL


چاک ماس

بازی های باورنکردنی


دیوید فیلو و جری یانگ

سایت Yahoo


ردكوم

میلیاردر خبرساز


ریچارد لستر ، سالی لستر

سایت سوار كاری www.horsenet.com


عظیم پرمجی - بیل گیتس هندی

تولید روغن های هیدروژنی آشپزی


كری پكر

ثروتمندترین استرالیایی


گاستاویوس سوئیفت

كاهش شیوه های هزینه عملیات


گسدی برلز

یك دختر پروانه فرش 13 ساله


مایكل دل

كارآفرین صنعت كامپیوترهای خانگی


شركت آلومینیوم ویكسلبرگ


محمد الفاید - مدیر Harrods

بزرگترین فروشگاه انگلستان

 

 


Akio Morita


بنیانگذار sony

Akio Morita در 26 ژانویه سال 1921 در Nagoya كشور ژاپن متولد شد. او كه در رشته فیزیك تحصیل می كرد، با آغاز جنگ جهانی دوم به خدمت ارتش ژاپن درآمد و در ناوگان دریایی ارتش به كار مشغول شد.

در هفتم ماه مه سال 1946 Marito به همراه یكی از همرزمانش در جنگ با نام Masaru Ibuka یك شركت تعمیر رادیوهای دست دوم تحت عنوان Tokyo Tsushin kogyo بنا كردند. در آن زمان Morita 25 سال و Ibuka 38 سال داشت و هر دو با سرمایه اولیه 190 هزار ین ژاپن شركت را با 20 كارمند اداره می كردند.

در سال 1949 شركت اولین نوارهای مغناطیسی خود را روانه بازار كرد و در سال 1950 توانست اولین ضبط صوت های ژاپنی را تولید نماید. در سال 1957 نیز اولین رادیوهای جیبی توسط این كمپانی تولید و به بازار عرضه گردید. یكسال بعد زمانی كه شركت كوچك سابق حال به یك كمپانی نسبتا صاحب نام تبدیل شد، تصمیم به تغییر عنوان آن به Sony گرفته شد . در سال 1960 كمپانی Sony اولین تلویزیون های ترانزیستوری را ابداع نمود و بعد به طور گسترده روانه بازار نمود. در سال 1965 نیز اولین دوربین فیلمبرداری خانگی توسط این كمپانی ساخته و به بازار عرضه شد. پس از آن محصولات مهم Sony عبارت بودند از Walkman تلویزیون های Trinitron مایكرو دیسكت های كامپیوتر و سرانجام از Sony Playstation كه هر یك شهرت فراوانی را به سوی این امپراطوری عظیم روانه ساخت. با گسترده تر شدن فعالیت كمپانی در عرصه الكترونیك و افزایش حجم تقاضا از سراسر دنیا شعبات متعددی در سراسر این كره خاكی بنا شد. در كشور آمریكا این شعبه در سال 1970 كار خود را با ریاست شخص Morita آغاز نمود و اینگونه شد كه Sony به عنوان اولین شركت ژاپنی در بورس نیویورك حضور یافت. دو سال بعد یعنی در سال 1972 مجددا Sony اولین كمپانی بود كه یك كارخانه آمریكایی دایر می كرد.

البته روند كاری Morita و قلمرو تحت فرمانش همیشه با خط سیر صعودی همراه نبوده است. شكست Sony در رقابت با كمپانی Matsushita در عرضه و تولید نوارهای VHS و همچنین خرید ناموفق 4/3 میلیارد دلاری این شركت كه قصد داشت با در اختیار گرفتن كمپانی فیلم سازی Columbia Pictures حضور قطعی در هالیوود داشته باشد، از جمله روزگار تخلی به شمار می روند

كه در دوره ای مشكلات عدیده ای برای پادشاهی Sony پدید آورده بودند. اما به هر حال sonyهمواره حرف اول را در بازار الكترونیك می زده و می زند.

در رابطه زندگی شخصی Morita نكات جالبی وجودارد . او در مدت زندگانی اش دوستان پرنفوذ بسیاری در سراسر دنیا علاوه بر كشور ژاپن داشت كه نخست وزیر پیشین ژاپن و همچنین Kissinger رئیس جمهور دهه های سابق ایالات متحده از جمله این افراد به شمار می روند.

در اواخر دهه 1990 ثروت او كه بیش از 3/1 میلیارد دلار تخمین زده می شد سبب گشت تا مجله اقتصادی Forbes نام Morita را در لیست ثروتمندترین های دنیا قرار دهد. همچنین او تنها غیر آمریكایی بود كه مجله Time به عنوان بزرگترین و موفق ترین مدیران و بازرگانان در لیست خود جای داد. او همچنین به سبب سیاست های اقتصادی و مهارت های مدیریتی كه از خود به نمایش گذارد، از سوی مجامع علمی مختلف ژاپن ، انگلستان و ایالات متحده نشان یادبود و لیاقت دریافت كرد.

دیگر اینكه به سبب مشغله فراوان كاری در دوران جوانی Morita پس از سن 50 سالگی تازه به یادگیری ورزش های اسكی، تنیس و همچنین غواصی روی آورد كه این امر در نوع خود بی نظیر است. اشتغال یكباره او به این ورزش ها موجب گردید تا در سال 1993 هنگامی كه مشغول بازی تنیس بود، دچار حمله قلبی شود و مابقی عمر را بر روی صندلی چرخ دار سپری نماید. یكسال بعد یعنی در سال 1994 از سمت خود در كمپانیSony استعفا داد و Norio Ohga را جانشین خود ساخت.

سرانجام  Akio Morita در سوم اكتبر 1999 در سن 78 سالگی بر اثر بیماری ذات الریه جان سپرد و تمامی اموال و دارایی خود را برای همسر و دو پسر و تنها دخترش به ارث گذاشت.

هم اكنون امپراطوری عظیم Sony با فروش سالانه بیش از 33 میلیارد دلار، در جایگاه قدرتمندترین بازار صوتی تصویری قرار دارد.

Barry Diller

نابغه رسانهها

با بیش از 40 سال سابقه كاری، Barry Diller از معدود مدیرانی است كه در عرصه تلویزیون به سراغ هر شبكهای رفته، با ابتكار عمل خود توانسته میزان شهرت و محبوبیت آن را به طور شگفتآوری افزونی بخشد. اگرچه هیچیك از شبكههای تلویزیونی را به طور طولانی در اختیار نداشته است اما همان زمان اندك كافی بوده تا نبوغ او خودش را آشكار نماید و به بالاترین حد كارآیی رسد. حضور او در كمپانیهای بزرگ رسانهای چون ABC، Paramount و  Twenieth Century Fox خود دلالت بر این دارد كه میتوان نقش مهمی را در تولید فیلمها و برنامههای دیدنی دنیا به او بخشید.

Barry Diller در دوم فوریه سال 1942 در سانفرانسیسكو دیده به جهان گشود. اولین گامهای نردبان ترقیاش را زمانی برداشت كه در شركت William Morris Agency  در بخش رسیدگی به نامههای رسیده فعالیت میكرد. پس از آن در سال 1966 به شبكه ABC پیوست و در بخش برنامهسازی مشغول به كار شد. تقریباً همان جا بود كه مدیران ارشد كمپانی پی به نبوغ ذاتی او بردند و تصمیم به ارتقای سطح شغلی او گرفتند و از این رو در سال 1969 به عنوان معاونت شبكه در امر توسعه فیلمها و برنامههای شبكه به كار گرفته شد. به ابتكار او بود كه شبكه ABC از پاییز 1969 برنامه فیلم هفته را به نمایش گذارد و همین امر سبب شهرت بیش از پیش این شبكه گردید.

در طرحی دیگر Diller به جای تمامی فیلمهای بیمحتوای از پیش ضبط شده تلویزیونی، دستور تهیه فیلمهای آموزنده و یا گاهاً هشداردهنده در مورد جوانان و معضلات اجتماعی را در این شبكه صادر كرد كه این اقدام نیز كمك بزرگی برای اعتبار این كمپانی محسوب میشد.

در سال 1974 پس از درخشش فراوان او در ABC، از Diller برای اداره كمپانی رسانهای Paramount Pictures دعوت شد و او نیز اجابت كرد. به جرأت میتوان گفت كه پربینندهترین فیلمهای ساخته شده توسط این كمپانی در طول یك دهه فعالیت Diller به عنوان مدیر آن صورت گرفته است. در سال 1984 Diller بر اثر اختلافی كه با كمپانی ما در این شركت پیدا كرده بود، استعفا داد.

با بیرون آمدن از Paramount، Diller حتی برای چند ماه هم بیكار نماند. بلافاصله در همان سال پس از خریداری كمپانی Twentieth Century Fox توسط Rupert Murdoch، Diller توسط این كمپانی در سمت مدیر شبكه به خدمت گرفته شد. شبكه تازه تاسیس Fox كه با برنامههای متنوع خود بینندگان بسیاری را به سوی خود جذب كرده بود، خود را در محاصره سه رقیب قدرتمند CBS، ABC و NBC مشاهده میكرد. اما این بار نیز مدیریت Diller توانست حلقه محاصره را شكسته و نجات Fox را سبب گردد؛ او با تهیه برنامههای مستند ارزان قیمت اما پربیننده كه بیشتر به مسایل اجتماعی و خصوصاً جوانان توجه داشتند، توانست گام بزرگی جهت پیشرفت شبكه Fox بردارد.

Diller كه هرگز توان ماندن در یك محیط ثابت برای مدت طولانی را نداشت، این بار نیز خلاف تصور همگان اقدام به ترك Fox نمود و پس از آن شبكه QVC را خریداری كرد. این شبكه كه بیشتر به ارایه خدمات و فروش كالا از طریق تلویزیون میپرداخت، با رهبری Diller تغییر شگرفی در خود پدید آورد. در همین راستا در سال 1995 او شبكه IAC را نیز از آن خود كرد و در آن نه تنها به فروش كالاها مشغول شد بلكه اقدام به ارایه خدمات گوناگون از قبیل ارز و هتل، بلیط و... نیز نمود و به همین ترتیب با گسترش دامنه فعالیتش در زمینه فروش كالا و ارایه خدمات وارد اینترنت شد و فعالیت خود را بیش از پیش وسعت بخشید. با آغاز فعالیت اینترنتی، Diller پس از مدت بسیار كوتاهی خود را در جایگاه رهبری ارایه خدمات مسافرتی برای مسافران از طریق اینترنت قرار داد و شهرت خود را در این عرصه نیز افزایش داد. در كنار این فعالیت او از ماه مه 2002 تا مارس 2003 مدیریت Vivendi Universal Entertainment را نیز برعهده داشت و كمافیسابق پس از مدت كوتاهی استعفا داد.

این روزها نیز Diller مدیریت شبكههای اینترنتی Expedia، Hotels.com و همچنین كمپانی كوكاكولا به همراه كمپانی Washington Post را برعهده دارد.

علاوه بر اینها او از اعضای هیأتمدیره موزه رادیو و تلویزیون، كتابخانه عمومی نیویورك، Conservation International و نیز B/WNET میباشد.

او همچنین در حال حاضر عضویت در انجمن مدیران دانشكده سینما و تلویزیون دانشگاه Southern California، هیأت امنای دانشگاه نیویورك و نیز مدیریت هیأتمدیره دانشكده پزشكی دانشگاه UCLA را نیز دارا میباشد.

 

فایل ورد 128 صفحه

 

دریافت فایل

  • انتشار: 14 مرداد 1397
  • دسته بندی : 14 مرداد 1397
  • نویسنده: سل یو
مطالب مرتبط

نام شما
ایمیل
وب سایت
کد امنیتی *